Bokning & transportledning

Kundtjänst
info@wallinsakeri.se
0498 – 23 34 00

Förfrågningar & Offerter

Jacob Wallin
jacob.wallin@wallinsakeri.se
070 – 787 48 32

Christian Wallin
christian.wallin@wallinsakeri.se
070 – 66 66 894 / 076 – 225 14 13

Curre Wallin
070 – 639 52 25

Ekonomi

Birgit Wallin
birgit.wallin@wallinsakeri.se
0498 – 27 31 25 / 070 – 269 40 20
Fax: 0498 – 27 31 26

Verkstad

Mikael Wallin
073 – 031 68 23

Förare

Janne Friström
jan.fristrom@wallinsakeri.se
070 – 537 42 41

Svenne Gustavsson
sven.gustavsson@wallinsakeri.se
070 – 65 65 299

Paul Håkansson
paul.hakansson@wallinsakeri.se
073 – 626 03 44

Anders Johansson
anders.johansson@wallinsakeri.se
070 – 561 62 45

Kim Lindgren
kim.lindgren@wallinsakeri.se
070 – 206 40 74

Thomas Malmros
thomas.malmros@wallinsakeri.se
076 – 263 36 99

Bosse Wallin
bosse.wallin@wallinsakeri.se
070 – 483 70 23

Postadress / Besöksadress

Wallins Åkeri i Lummelunda AB
Lummelunda Kinner 201
621 71 Visby

Org. nr: 556584-0716

info@wallinsakeri.se

Visby Lager / Besöksadress

Wallins Åkeri i Lummelunda AB
Visby Stora Hästnäs 207
621 41 Visby

Gotlands Åkericentral

Wallins Åkeri ingår i Gotlands Åkericentral, en sammanslutning av över 60 transportörer och maskinentreprenörer över hela Gotland.

Wallins Åkeri har samarbetspartners över hela Gotland för att kunna erbjuda snabb & smidig lösning på samtliga uppdrag.

© Copyright Wallins Åkeri 2017   -   Visby - Gotland   -  info@wallinsakeri.se  -   Kundtjänst: 0498 - 23 34 00